PREVENCE

cesta ke zdraví

 

Nechci se dlouze rozepisovat o dané problematice.Internet je zahlcen spoutou materiálu. Stačí se prostě naučit si pravidelně dělat dvakrát do roka,nejlépe na jaře a na podzim očistu organismu. Zdraví máme ve svých rukou! Je lépe nemocem předcházet, než je potom dlouhodobě léčit. Lze provádět očistu ledvin,jater a hlavně střeva. A této problematice bych se chtěla věnovat především. 

 

Víte v jakém stavu jsou vaše střeva???

Mnoho lidí si svým nevhodným životním stylem způsobují potíže. Souvisí s tím intolerance lepku, mléčné bílkoviny, laktozy, nevhodné stravovací zvyklosti, porucha vstřebávání, otrava jídlem a další. Velké množství lidí má velmi špatnou vstřebatelnost střeva/50-65%/. Tělo pak neumí využít výživné látky ze stravy a často i z draze nakoupených potravinových doplňků. Veškeré živiny,které přijímáte ve vaší stravě, se musí dostat až do vašich buněk. Tělo má 75 bilioonů buněk a každá je jedinečná tak jako vy. Všechny vaše buňky závisí jedna na druhé a společně zajišťují život a fungování celého organismu. Většina buněk se seskupuje do tkání a tyto tkáně pak vytváří orgány. Buňky tedy musí dostat živiny,energii a vylučovat odpad. Výživa těla souvisí tedy s tím,co jíte!!! Vstřebávání důležitých živin začíná v klcích vašeho tenkého a tlustého střeva.Bohužel většina lidí má díky nevhodnému jídelníčku střeva zanesena lepkem,hlenem a mukozním plakem.Tento hlenovitý povlak je navíc rájem pro parazity,plísně a jiné patogeny.A jak to asi musí vypadat,když střevo je největším orgánem v těle.Kdybychom jej rozložili,získáme plochu jednoho fotbalového hřiště. Střevní sliznice hraje důležitou roli v systému obranyschopnosti celého organismu.Střevo je největším imunitním orgánem,nachází se v něm 70% imunitních buněk.Proto naše imunita závisí na celkovém prostředí střeva. 

 

Zdravé střevo = dobrá imunita. FotkyFoto 98859269 XS

 

 

Pozor !!!!Na užívání antibiotik/přemnožení nepřátelských bakterií,virů a kvasinek/. Na konzumaci potravin s malým množstvím vlákniny, prázdnými kaloriemi a s chemickými konzervanty. Na chemické léky, alkohol, hormonální antikoncepci a stres.

 

Sedm stádií zanesenosti organismu

Lidský organismus prochází postupně sedmi stádii znečištění / zanesení / organismu. Z důvodu například špatného trávení, nevyvážené stravy a špatného ekologického prostředí. Nahromaděné toxiny narušují metabolismus, což vede k obezitě. Z toho plyne závěr, že to množství nejrůznějších nemocí má jeden důvod – zanesení organismu. A ukazuje se, že ať už budeme dělat cokoli a jakkoliv se budeme léčit, tak dokud nevyvedeme tyto nánosy, bude veškeré naše úsilí marné.

Jednotlivá stádia

1 stádium – zvýšená únava. V první fázi znečištění nedochází pro zdánlivě zdravého člověka k ničemu neobvyklému. Člověk pouze cítí celkovou únavu a rychle se vyčerpá při jakékoli činnosti. To svědčí o tom, že tělo přijímá více toxínů, než z něj odchází. Přitom však začíná intoxikace nervových kanálků, což často vede k osteochondróze krční páteře.

2 stádium – zvýšená únava, slabost a bolest hlavy. Tady člověk začíná pociťovat bolest hlavy, lámavou bolest v kloubech a ve svalech. Organismus nám signalizuje, že je čas , abychom začali něco dělat s toxiny a nánosy. V tomto stádiu se musíme zamyslet nad svojí stravou a stylem života.

3 stádium – objevuje se alergie. Důsledkem zvýšené koncentrace nánosů v krvi se objevuje alergie. Tímto tělo spouští mechanismus k jejich odstranění. Dochází k tzv. očišťující reakci. Je to signál těla bijícího na poplach. Zkontroluj co jíš, co se vlastně stráví a jak se vyprazdňuje střevo. Máme užitek nikoli od toho, co si dáváme do úst, ale od toho, co se tráví a jak. Alergii mohou vyvolávat různé alergeny – prach v domácnosti, pyl z květů, zvířecí srst, strava a léky. V tomto stádiu organismus zesiluje přirozený očistný proces, který se může projevovat jako kašel, průjem, zvracení, zvýšená teplota, alergické reakce, časté močení a pocení.....Je to přirozená snaha silně zaneseného organismu, jak se zbavit špíny.

Pozor ! Už v tomto stádiu je nutné provést komplexní očistu organismu, abychom předešli mnohem horším následkům.

4 stádium. Jestliže se organismus nezbavuje toxických nánosů a ty se stále hromadí, pak tělo spouští mechanismus tzv. zakonzervování toxínů. Symptomy čtvrtého stádia jsou vážným signálem k tomu, abychom podnikli důležité kroky pro řešení našeho stavu. Objevují se už nemoci – kameny, cysty, papilomy, lipomy, tukové usazeniny, chronické záněty na nejrůznějších místech / angína, zánět dásní, hemeroidy, bronchitida /.Tyto problémy se těžko léčí a léčení bude málo efektivní, pokud se člověk nebude zabývat očistou organismu.

5 stádium. V tomto stádiu se nánosy rozšiřují po celém těle tak, že se viditelně mění forma a funkce orgánů a systémů – tj. nadváha, polyartritida, dna, nemoci, při kterých se kyselina močová, jako produkt špatné přeměny bílkovin v organismu, hromadí v kloubech a ve svalech. Páté stádium provází nemoci, které jsou spojené s deformací spojující tkáně.

6 stádium. Lavina toxinů se dostává do krve a dochází k intoxikaci všech orgánů a systémů a nejvíce trpí nervový systém. Narušuje se přenos nervových impulsů – vznikají ochrnutí, roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba a další.

7 stádium. Je to konečné stádium znečištění organismu. Člověk platí za předchozí špatný styl života a nesprávné stravování. Úplně je narušeno trávení v žaludečním a střevním traktu. Růst tkáňových buněk není více kontrolován protirakovinným štítem. Vznikají nemoci, při kterých se rozkládají buňky a orgány. A to je rakovina. Je to stav, při kterém se protirakovinná ochrana rovná nule a patologické buňky se nerušeně rodí a bez překážek rostou.

 

Kdy provádět očistu organismu?

Naše tělo reaguje na to,když měsíc přibývá nebo ubývá.

Přibývající měsíc - je zhruba 14 denní období po novoluní až do úplňku.Na obloze je měsíc ve tvaru D=dorůstá. Toto je období kdy většinou přibýváme na váze.Musíme si hlídat množství jídla.Výhodou tohoto času je,že tělo umí lépe přijímat veškeré živiny.Je to tedy ideální čas pro minerálovou a vitamínovou kůru.

Ubývající měsíc - je 14 denní období po úplňku až do novoluní.Na obloze je měsíc ve tvaru C=couvá..Tělo se zbavuje všeho nadbytečného,čistí se a vylučuje jedy.Je to tedy ideální čas na detoxikační kůry/čaje,bylinné preparáty,detoxikační potraviny../Celý proces vrcholí při novoluní.Je to den jako stvořený pro půst či saunu.Ubývající měsíc je také vhodný čas na očistu střev,jako je například klystýr,hydrocolon.. atd.

 

Strava při detoxikaci

FotkyFoto 67101853 XS

Nevhodná:

 • produkty živočišného původu,tedy maso,uzeniny,mléko,mléčné výrobky a vajíčka
 • chléb,pečivo,cukrářské výrobky a jiné sladkosti
 • nepijte sycené nápoje,černý a ovocný čaj,kávu a alkohol, nekuřte!!

 

Vhodná:

 • z masa ryba/ojediněle bio maso z králíka a krůty/bez přílohy,jen zelenina
 • ovoce,zelenina/při očistě raději tepelně upravená/jáhelné a pohankové kaše
 • z luštěnin raději jen červenou čočku
 • tofu/ne uzené/,zakysané výrobky/kefír,bílý jogurt/
 • ochucovat citronem,ume-octem,bylinkami,rostlinný olej za studena lisovaný
 • pijte vodu,bylinkové čaje,ovocné a zeleninové šťávy

Vím, že je se takto stravovat pro někoho absolutně nepředstavitelné,ale při očistě je to nutné!
Nemá cenu čistit řeku,když na druhém břehu do ní vtéká odpad z nějaké továrny/strava/!!!

Způsoby očisty:

Hydrocolon
Klystýry
Půsty
Bylinné preparáty
Vhodná strava
Sauna
Masáže

Nabízím tyto produkty a služby:

 • bylinné produkty od Bc. Martina Kolára / Fungilen, Detoxilen, Imunex, Fructavit..../
 • zásadité produkty od P. Jentschury / sůl do koupele, zásaditá kaše a čaj...../
 • houby od firmy Superionherbs / Cordyceps, Reishi, Čaga, Shitake..../
 • produkty od firmy Coral Club / Coral Mine, Coral Vada, Probiotika..../
 • potravinové doplňky od firmy Solgar a NOW / minerály, vitamíny, bylinky /
 • lymfodrenáž Ballancer 606
 • biorezonanci s přístrojem Bicom Optima
 • poradenská činnost /očista organismu, prevence, jak zůstat zdravý..../

 

 

Nabídku bych postupně ráda rozšiřovala :-)

Stačí se jen rozhodnout a začít!!!A tady je moje desatero pro zdraví!!!!