DESATERO PRO ZDRAVÍ

1)  Kartáčování kůže na sucho - nejlépe před sprchou,provádíme aspoň 5 min,od kolen dolů k chodidlům,od kolen nahoru k tříslům,od loktů dolů k ruce,od loktů směrem nahoru k podpaží,břicho krouživě po směru hodinových ručiček,masírujeme chodidla i dlaně

2) Střídavá sprcha - začínáme teplou od zhora dolů/40s/ pak studenou od zdola nahoru/20s/Opakujeme 3 krát,provádíme 2 krát denně ráno a večer

3) Vtírat do kůže oleje - oleje střídáme,používáme kvalitní rostlinné/kokosový,mrkvový,heřmánkový,mandlový...atd/Když nemáme trpělivost natíráme aspoň dlaně a chodidla.

4) Sauna – vybrat si,který druh saunování nám vyhovuje. Já upřednostňuji infrasaunu. Jinak všechny sauny nám z těla odvádí odpadové látky,takže je dobré tuto proceduru provádět hlavně když se detoxikujeme nebo chceme například hubnout.Vhodné provádět 2 krát týdně.Ostatní pravidla saunování na netu.

5) Zásaditá koupel - do vany přidáme 3 lžíce soli s minerály/já používám Meine Base s Ph 8.5/teplota vody by měla být 37-38˚C Sama koupel by měla trvat min.30 minut,čím déle vydržíte tím větší užitek!!!

6) Procházky - každý den 30-60 min,nejlépe v přírodě

7) Strava - převážně vegetariánská/což nikomu nevnucuji/alespoň dostatek zeleniny a ovoce,oříšky,semínka. Když maso tak 2 krát týdně od farmářů bez hormonů a antibiotik/králík,krůta,ryba,divočina/Zeleninové šťávy a saláty požívat před jídlem,dodržovat správnou kombinaci potravin,ale k tomuto tématu je velké množství materiálu na internetu či v knihách/napřiklad všechny knihy od M.Tombaka/

8) Půsty - zkuste je zařadit do Vašeho života.Začněte 1 krát za týden/fáze měsíce/Buď jenom vodový nebo džusový/ovocné a zeleninové šťávy doma udělané/Postupně můžeme zařadit 3 denní,týdenní,28 denní....Je třeba si toto téma prostudovat, mě oslovila kniha od Paava Airoly Džusový půst.

9) Správné dýchání - já používám na 2 sek.nádech,8 sek.zadržet dech,na 4 sek.výdech alespoň 2 krát denně,ale zkuste si vzpomenout vícekrát. Dýchacích technik je spoustu,zase například Tombak se o tomto tématu rozepisuje. Dále je dobré několikrát denně zadržet dech na 30 sekund!!

10) Psychika - hodně se smát,milovat,umět odpouštět,umět respektovat názory druhých, vysílat do vesmíru pozitivní myšlenky, ony se nám zase vrátí!!!