OČISTA ORGANISMU

Nechci se dlouze rozepisovat o dané problematice. Internet je zahlcen spoutou materiálu. Stačí se prostě naučit si pravidelně dělat dvakrát do roka, nejlépe na jaře a na podzim očistu organismu. Zdraví máme ve svých rukou! Je lépe nemocem předcházet, než je potom dlouhodobě léčit. Lze provádět očistu ledvin, jater a hlavně střeva. A této problematice bych se chtěla věnovat především. 

Víte v jakém stavu jsou vaše střeva?

Mnoho lidí si svým nevhodným životním stylem způsobují potíže. Souvisí s tím intolerance lepku, mléčné bílkoviny, laktozy, nevhodné stravovací zvyklosti, porucha vstřebávání, otrava jídlem a další. Velké množství lidí má velmi špatnou vstřebatelnost střeva/50-65%/. Tělo pak neumí využít výživné látky ze stravy a často i z draze nakoupených potravinových doplňků. Veškeré živiny,které přijímáte ve vaší stravě, se musí dostat až do vašich buněk. Tělo má 75 bilioonů buněk a každá je jedinečná tak jako vy.

Všechny vaše buňky závisí jedna na druhé a společně zajišťují život a fungování celého organismu. Většina buněk se seskupuje do tkání a tyto tkáně pak vytváří orgány. Buňky tedy musí dostat živiny,energii a vylučovat odpad. Výživa těla souvisí tedy s tím,co jíte!!! Vstřebávání důležitých živin začíná v klcích vašeho tenkého a tlustého střeva.Bohužel většina lidí má díky nevhodnému jídelníčku střeva zanesena lepkem,hlenem a mukozním plakem.Tento hlenovitý povlak je navíc rájem pro parazity,plísně a jiné patogeny

A jak to asi musí vypadat,když střevo je největším orgánem v těle.Kdybychom jej rozložili,získáme plochu jednoho fotbalového hřiště. Střevní sliznice hraje důležitou roli v systému obranyschopnosti celého organismu.Střevo je největším imunitním orgánem,nachází se v něm 70% imunitních buněk.Proto naše imunita závisí na celkovém prostředí střeva.

Pozor !

Na užívání antibiotik/přemnožení nepřátelských bakterií,virů a kvasinek/. Na konzumaci potravin s malým množstvím vlákniny, prázdnými kaloriemi a s chemickými konzervanty. Na chemické léky, alkohol, hormonální antikoncepci a stres.

Sedm stádií zanesenosti organismu:

Lidský organismus prochází postupně sedmi stádii znečištění / zanesení / organismu. Z důvodu například špatného trávení, nevyvážené stravy a špatného ekologického prostředí.

Nahromaděné toxiny narušují metabolismus, což vede k obezitě. Z toho plyne závěr, že to množství nejrůznějších nemocí má jeden důvod – zanesení organismu.

A ukazuje se, že ať už budeme dělat cokoli a jakkoliv se budeme léčit, tak dokud nevyvedeme tyto nánosy, bude veškeré naše úsilí marné.

Jednotlivá stádia:

1 stádium – zvýšená únava. V první fázi znečištění nedochází pro zdánlivě zdravého člověka k ničemu neobvyklému. Člověk pouze cítí celkovou únavu a rychle se vyčerpá při jakékoli činnosti. To svědčí o tom, že tělo přijímá více toxínů, než z něj odchází. Přitom však začíná intoxikace nervových kanálků, což často vede k osteochondróze krční páteře.

2 stádium – zvýšená únava, slabost a bolest hlavy. Tady člověk začíná pociťovat bolest hlavy, lámavou bolest v kloubech a ve svalech. Organismus nám signalizuje, že je čas , abychom začali něco dělat s toxiny a nánosy. V tomto stádiu se musíme zamyslet nad svojí stravou a stylem života.

3 stádium – objevuje se alergie. Důsledkem zvýšené koncentrace nánosů v krvi se objevuje alergie. Tímto tělo spouští mechanismus k jejich odstranění. Dochází k tzv. očišťující reakci. Je to signál těla bijícího na poplach. Zkontroluj co jíš, co se vlastně stráví a jak se vyprazdňuje střevo. Máme užitek nikoli od toho, co si dáváme do úst, ale od toho, co se tráví a jak. Alergii mohou vyvolávat různé alergeny – prach v domácnosti, pyl z květů, zvířecí srst, strava a léky. V tomto stádiu organismus zesiluje přirozený očistný proces, který se může projevovat jako kašel, průjem, zvracení, zvýšená teplota, alergické reakce, časté močení a pocení.....Je to přirozená snaha silně zaneseného organismu, jak se zbavit špíny.

Pozor ! Už v tomto stádiu je nutné provést komplexní očistu organismu, abychom předešli mnohem horším následkům.

4 stádium. Jestliže se organismus nezbavuje toxických nánosů a ty se stále hromadí, pak tělo spouští mechanismus tzv. zakonzervování toxínů. Symptomy čtvrtého stádia jsou vážným signálem k tomu, abychom podnikli důležité kroky pro řešení našeho stavu. Objevují se už nemoci – kameny, cysty, papilomy, lipomy, tukové usazeniny, chronické záněty na nejrůznějších místech / angína, zánět dásní, hemeroidy, bronchitida /.Tyto problémy se těžko léčí a léčení bude málo efektivní, pokud se člověk nebude zabývat očistou organismu.

5 stádium. V tomto stádiu se nánosy rozšiřují po celém těle tak, že se viditelně mění forma a funkce orgánů a systémů – tj. nadváha, polyartritida, dna, nemoci, při kterých se kyselina močová, jako produkt špatné přeměny bílkovin v organismu, hromadí v kloubech a ve svalech. Páté stádium provází nemoci, které jsou spojené s deformací spojující tkáně.

6 stádium. Lavina toxinů se dostává do krve a dochází k intoxikaci všech orgánů a systémů a nejvíce trpí nervový systém. Narušuje se přenos nervových impulsů – vznikají ochrnutí, roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba a další.

7 stádium. Je to konečné stádium znečištění organismu. Člověk platí za předchozí špatný styl života a nesprávné stravování. Úplně je narušeno trávení v žaludečním a střevním traktu. Růst tkáňových buněk není více kontrolován protirakovinným štítem. Vznikají nemoci, při kterých se rozkládají buňky a orgány. A to je rakovina. Je to stav, při kterém se protirakovinná ochrana rovná nule a patologické buňky se nerušeně rodí a bez překážek rostou.

Kdy provádět očistu organismu?

Naše tělo reaguje na to,když měsíc přibývá nebo ubývá.

Přibývající měsíc - je zhruba 14 denní období po novoluní až do úplňku.Na obloze je měsíc ve tvaru D=dorůstá. Toto je období kdy většinou přibýváme na váze.Musíme si hlídat množství jídla.Výhodou tohoto času je,že tělo umí lépe přijímat veškeré živiny.Je to tedy ideální čas pro minerálovou a vitamínovou kůru.

Ubývající měsíc - je 14 denní období po úplňku až do novoluní.Na obloze je měsíc ve tvaru C=couvá..Tělo se zbavuje všeho nadbytečného,čistí se a vylučuje jedy.Je to tedy ideální čas na detoxikační kůry/čaje,bylinné preparáty,detoxikační potraviny../Celý proces vrcholí při novoluní.Je to den jako stvořený pro půst či saunu.Ubývající měsíc je také vhodný čas na očistu střev,jako je například klystýr,hydrocolon.. atd.

Strava při detoxikaci

Nevhodná:

  • produkty živočišného původu,tedy maso,uzeniny,mléko,mléčné výrobky a vajíčka
  • chléb,pečivo,cukrářské výrobky a jiné sladkosti
  • nepijte sycené nápoje,černý a ovocný čaj,kávu a alkohol, nekuřte!!

 

Vhodná:

  • z masa ryba/ojediněle bio maso z králíka a krůty/bez přílohy,jen zelenina
  • ovoce,zelenina/při očistě raději tepelně upravená/jáhelné a pohankové kaše
  • z luštěnin raději jen červenou čočku
  • tofu/ne uzené/,zakysané výrobky/kefír,bílý jogurt/
  • ochucovat citronem,ume-octem,bylinkami,rostlinný olej za studena lisovaný
  • pijte vodu,bylinkové čaje,ovocné a zeleninové šťávy

Vím, že je se takto stravovat pro někoho absolutně nepředstavitelné,ale při očistě je to nutné!
Nemá cenu čistit řeku,když na druhém břehu do ní vtéká odpad z nějaké továrny/strava/!!!