PŘEKYSELENÍ ORGANISMU

Základní chemické procesy závisí na souhře mezi kyselinami a zásadami. Ty proudí ve střídajícím rytmu lidským organismem. Člověk je se svou krevní pH – hodnotou 7,35 zásaditou bytostí. Co je to vlastně hodnota pH ? Touto důležitou měrnou jednotkou se dostáváme k podstatě správného poměru mezi kyselinami a zásadami, který má zásadní význam nejen pro okolní přírodu, nýbrž i pro základní regulaci lidského života. Téměř všechny biologické pochody /dýchání, krevní oběh, trávení, vylučování, obranyschopnost, tvorba hormonů.../ probíhají správně pouze tehdy, je-li zajištěna optimální hodnota pH. Naše krev má hodnotu pH 7,35 – 7,45 a je tedy lehce zásaditá. Hodnota moči může kolísat mezi 4 u nemocných jedinců až 8 u malých zdravých dětí.

Nemoc jde ruku v ruce s kyselinami, zdraví se zásadami. Kyseliny a zásady jsou v lidském těle ve vzájemné opozici jako den a noc. Měly by se nacházet v dynamické rovnováze. Životní síla a zdraví člověka spočívají v zásadě, tedy přesněji řečeno v tom co zásadu vytváří, v minerálních látkách a stopových prvcích, jinak by se nepohybovala hodnota naší krve ve zmíněných mezích 7,35 -7,45. Aby lidské tělo zabránilo výraznému kolísání této pH hodnoty, má látková výměna člověka k dispozici různé mechanismy. Například ledviny jsou naším nejdůležitějším orgánem zabezpečujícím vylučování přebytečných kyselin. Také plíce regulují v hospodaření s kyselinami a zásadami prostřednictvím vydechování a nadechování správný podíl kyseliny uhličité v organismu.Podle nových poznatků jsou rovněž játra důležitým orgánem v regulaci acidobazické rovnováhy.

Co však dělá tělo ve chvíli, jestliže v něm i přes správnou činnost těchto orgánů dochází k zadržování kyselin ? Ty mohou být po své neutralizaci pomocí minerálních látek meziukládány v podobě usazenin škodlivin v našem vazivu. Stávají se z nich konečná uložiště strusek, čímž dochází k nastartování procesů zanesení organismu škodlivými látkami, ke stárnutí a k nastoupení různých stařeckých nemocí. Organismus spotřebovává minerální látky za účelem neutralizace kyselin. A odkud si je bere ?

Naše zásobárny minerálů

 • vlasy a pokožka hlavy
 • nehty
 • kůže
 • kosti
 • cévy, případně tepny
 • chrupavky, kloubní pouzdra, šlachy
 • krev

Plné sklady minerálních látek znamenají zdraví a krásu !! Ale minerální látky jsou spotřebovávány při neutralizaci kyselin.

Odkud pocházejí kyseliny ?

 • kyselina močová z konzumace masa a rozpadu buněk
 • kyselina uhličitá z nedostatku pohybu a špatného dýchání
 • kyselina mléčná z tělesné námahy, například vrcholový sport
 • kyselina tříslová z černého čaje a konzumace kávy
 • nikotin z kouření
 • kyselina sírová ze zadržování plynů a z vepřového masa
 • kyselina acetylsalicylová z léků proti bolesti
 • kyselina octová z konzumace sladkostí a tuků
 • kyselina šťavelová např. z rebarbory, špenátu a kakaa
 • kyselina solná ze stresu, strachu a hněvu

Například každá vykouřená cigareta zničí v těle kuřáka 100 mg vitamínu C. Každá sklenička alkoholu spotřebuje vitamíny B1, B2, B6, B12 a kyselinu listovou. Kofein, který se vyskytuje v zrnkové kávě, ale také v nápojích typu koly, v čokoládě a v mnoha lécích, okrádá organismus o vitamíny B-komplexu, vit.C a minerální látky zinek, kalcium a magnézium.

Pijeme fluorizovanou a chlorovanou vodu, čistíme si zuby se zubní pastou do které je přidáván fluór, při péči o tělo používáme kosmetické prostředky s hodnotou pod 6 pH, u zubaře si necháváme dělat amalgánové zubní výplně a brzy za ně budeme dokonce i platit, z nebe prší kyselina solná a sírová, psychická zátěž jako je hněv, stres, strach......

A o stravě ani nemluvím. Fast foody, masitá strava každý den, uzeniny, sladkosti, pečivo, polotovary....Kam toto vše může vést? K překyselénému organismu !

Pár příkladů

1) Rok co rok umírá tisíce můžů při tenisu, fotbalu, joggingu, jízdě na kole a jiných sportech. Po dnu plném stresu, kdy měli nedostatek pohybu a kyselina uhličitá se jim usadila v každičké jejich buňce, chtějí své bolestivé překyselení vykompenzovat svalovou aktivitou. Ale k dalším kyselinám se přidá kyselina mléčná a je zaděláno na problém – srdeční infarkt. Rada zní: Hned při prvních známkách infarktu,jako jsou bolesti na hrudi vypijte 250-500 ml vody obohacené natronem tedy jedlou sodou. Je to silně zásaditý nápoj.

 

2) Příklad s otevřenou nohou. Otevřená noha nebo také bercový vřed, z něhož vytéká nevábný sekret, představuje smysluplnou reakci těla., které se tímto způsobem zbavuje škodlivin. Moudrá slova Paracelsova: Tělo má všude tam otvor, kde musí z těla něco ven! A tam kde žádný otvor není udělá si ho tam samo! A co udělá nyní člověk? Uzavře přírodou vytvořený otvor, v nejhorším případě pomocí transplantace kůže. Jaký to hrozný omyl! Opak by byl nejlepším řešením! Otvor nechat otevřený, kyseliny se vyplaví a otvor se sám uzavře.

 

3) Menstruace u žen není nic jiného než likvidace odpadu. Čím více škodlivin, tím silnější a delší menzes. Je to dar od Boha v podobě pravidelného každoměsíčního vylučování škodlivých látek a kyselin. V důsledku vysazení pravidelných měsíčních cyklů se v těle ženy začne hromadit kyselina, na což začne tělo odpovídat pocením /návaly/. Zde by měla žena zásadně změnit svůj jídelníček, provádět zásadité koupele, pít zásaditou vodu a čaje,chodit do sauny a hýbat se. Musí najít jinou cestu k vylučování škodlivin.

 

4) Pacient, který se podrobil chemoterapii, tak u sebe logicky začne s časovým odstupem po první vlně jedu a po následujícím přílivu kyselin pozorovat prudký vzestup hladiny cholesterolu.Proč? Na cévy zaútočí kyselina močová, a sice tím, že z nich odebírá kalcium a další minerální látky.Tím cévy ztrácejí na elastičnosti a na své nepropustnosti a potřebují na svou záchranu velké množství cholesterolu. Proto se při chemoterapii doporučuje plnohodnotná vegetariánská strava a podávání vysokých dávek vhodných a energeticky bohatých minerálních látek.

 

5) Zvlášť vysoký stupeň zanesení organismu škodlivinami lze poznat podle na prosto jednoznačného symptomu, podle hemeroidů. Hemeroidy jsou vlastně takový nouzový ventil, kterým z těla odcházejí škodlivé usazeniny, které játra nedokážou zpracovat. Příčinou těchto praskajících zduřenin v konečníku je městnání v portální žíle. Pokud je situace pro tělo chemicky ještě zvládnutelná, tak to sice svědí a štípe, ale hemeroidy neprasknou. Dojde-li však k situaci, kterou už játra nemohou zvládnout, je městnání tak drastické, že hemeroidy prasknou a krev zanesená škodlivinami a kyselinami odtéká. To nejšílenější, co se dá s hemeroidy udělat, je jejich sklerotizace. Ta je zdaleka nevyléčí. Zase se zde doporučuje vegetariánská strava, detoxikace organismu, přísun velkých dávek minerálních látek.

 

6) Padání vlasů. Prvním postiženým a velmi rychle zcela vyprázdněným zásobníkem minerálních látek je vlasová pokožka. Ztrátu vlasů vidíme především u mužů, kde desítky let dochází k odnímání minerálních látek potřebných k neutralizaci kyselin a toxických látek, právě z vlasové pokožky. Je to taková náhrada za menzes ! Chybí vyživa vlasů a důsledkem je jejich vypadávání. Je zde důležitá zásaditá péče o tělo, vegetariánská strava, doplňky stravy ve formě především minerálů, masáž vlasové pokožky. 85% případů padání vlasů je způsobeno využíváním minerálních látek k neutralizaci kyselin. 5% případů je důsledkem vlivu různých jedovatých látek ze zubů, životního prostředí, léků, látek používaných v bytovém zařízení, přísad do potravin atd. Dalších 5% padání vlasů je těhotenství, kde dochází k deficitu minerálních látek. Ostatní procenta můžeme přičíst stresu, negativním zážitkům,hormonálním a genetickým důvodům.

 

7) Celulitida. Také celulitida vzniká jako důsledek nadměrného množství kyselin a toxinů, které látková výměna u ženy nedokáže v období mezi menstruacemi uložit v krvi, lymfě, buněčné tekutině nebo placentě a které se proto neutralizací přeměňují na škodliviny, které se usazují v organismu ve formě strusek na bokách, stehnech a pažích. Více v oddělení Lymfatický systém a celulitida.

 

Nemoci z přemíry škodlivých usazenin

Naše vrozené dispozice či síla nebo slabost jednotlivých orgánů našeho těla a jejich funkcí způsobují, že škodliviny vedou k chorobám způsobeným jejich usazováním, potížemi při jejich vylučování, k nemocem vzniklým z nedostatku minerálních látek nebo k narušením sliznic a plísňovým onemocněním jako důsledku vylučování kyselin pokožkou. Než jsou kyseliny a jedovaté látky neutralizovány, dochází k poškození buněk, tkání, žláz, orgánů, pouzder, kloubů a funkcí.

 

A jak poznáme překyselení organismu?

Máme to napsáno v obličeji.

 • ubývá mi vlasů
 • pleť je bledá a vrásčitá
 • krvácení z dásní
 • zuby se uvolňují
 • váčky pod očima
 • nečistoty na pokožce /furunkly, pupínky, vyrážky/
 • zadržování vody /otoky/
 • stařecké skvrny

Navíc se nám špatně prokrvují ruce a nohy, deformují se nám nehty.

Skupina civilizačních chorob při úbytku minerálních látek

Zubní kaz, parodontóza, osteoporóza, arterioskleróza, křečové žíly, potíže s plotýnkami, tříselná kýla, vypadávání vlasů, vrásky

Skupina civilizačních chorob z důsledku vylučování škodlivin

Akné, pocení nohou, zubní plak, zhnisané mandle, ekzémy, záněty kůže, atopické ekzémy, alergie, lupénka, otevřená noha, svědění kůže, hemeroidy

Skupina civilizačních chorob vzniklých ukládáním škodlivých látek

Žlučové,ledvinové a močové kameny, revmatismus, dna, artróza, lipomy, fibromy, zubní kámen, vysoký krevní tlak

Detoxikace a odkyselení organismu

Provádí se tzv. Detoxikační trojskok

1) Rozpouštění škodlivých usazenin pomocí bylinkového čaje 7x7 KräuterTee nebo ovocného octa
2) Neutralizace kyselin pomocí energeticky bohatých minerálních látek WurzelKraft
3) Odvádění kyselin a škodlivých usazenin pomocí zásadité péče o tělo se solí MeineBase a dostatečný příjem tekutin

Jednotlivé kůry se od sebe trochu liší, dle potíží a cíle klienta. Detoxikace se dá naplánovat šetrná, drastická, cílená, řešící plísně, celulitidu, hubnutí, růst vlasů, těhotenství atd. Zde Vám pomůže a jednotlivé produkty od P.Jentschury nabídne vyškolený terapeut.

Krátké video k odkyselení