PROČ JSME NEMOCNÍ ?

Až půjdete k lékaři, zeptejte se: Proč vzniká rakovina ? Proč vzniká osteoporóza ? Proč se mužům zvětšuje prostata ? Pokud odpoví upřimně, uslyšíte nevíme. Jak může lékař léčit nemoc, když nezná její příčinu? Co v takovém případě léčí? Ano, léčí důsledky.To znamená, že se nikdy nemůžete uzdravit.

A co je například důsledek – bolest. Ale bolest je svítící kontrolka, která nám dává vědět, že se něco děje, naše tělo nás tímto varuje. Co udělá lékař? Dá nám léky utišující bolest. Co ve skutečnosti udělá? Ano, ucvakne drátky od kontrolky. Odstranili jsme problém? Ani náhodou. Problém zůstává a zvětšuje se. Například rakovinový nádor je důsledek, ne příčina. Chemoterapie je tedy pouze řešení důsledků, ne příčiny. Protože jsme nevyřešili příčinu – rakovina se nám vrátí. Dalším příkladem je ucpávání cév cholesterolem, to je opět důsledek a ne příčina. Provádí se profukování cév, roztahování balónkem, vkládání stentu, bypass, podávají se léky na ředění krve – ale to je vše řešení důsledku. Pokud se nevyřeší příčina ukládání tuku v cévách, vše se vám zase ucpe. A existuje mnoho dalších příkladů.

Každá nemoc je důsledkem toho, co jsme si zaseli. Sklízíme úrodu. Nic míň, nic víc. Je to důsledek naší lehkomyslnosti a zřeknutí se zodpovědnosti za náš život a zdraví. Když řešíme chorobu, tedy důsledek, nic to nezmění. Choroba se buď vrátí, nebo se objeví druhá, třetí, až to skončí invaliditou, rakovinou a smrtí. Avšak pokud včas odstraníme příčinu, nejenom že přerušíme sled událostí a navíc se přestanou objevovat další a další nemoci. Většina chronických onemocnění je jako domino. Když skácíme jednu kostku, začnou postupně padat všechny další. Jinými slovy – jedna nemoc spouští další.

Lékařská věda se oblékla do bílých plášťů a latinského jazyka, přinesla úžasné objevy, jako je rentgen, laparoskopie, penicilin, inzulín, bezbolestné operace.....ale na lékařských fakultách se tak trošku opomnělo, učit se o výživě. Vzdělání okolo výživy má pod kontrolou potravinářský průmysl. A to je problém. Například nemocniční strava ve skutečnosti zvyšuje zisk nemocnic, protože zpomaluje pacientovo uzdravení. Jak? Tím, že v těle vyvolává záněty. Ale o tom až v dalším povídání. Všechny chronické nemoci souvisí přímo s naší stravou!!!

Místo změny v našem stravování, nastavíme dlaň a dostaneme tabletku na tlak, na bolesti, na cukrovku, na osteoporózu...atd. Víte, že dnes spoutu léků užívaných při léčbě způsobuje nové a nové nemoci ? Víte, že dnes už jsou léky na vedlejší účinky léků? Z jedné tabletky jich nakonec máme plnou dlaň. Kdo to zastaví?? Sama Evropská komise prohlásila nežádoucí účinky léčiv za jednu z vedoucích příčin úmrtnosti v Evropě.

Příběh:
Paní Jana se rozhodla, že to skončí. Už tolik let se léčí a bezvýsledně. Je jí 75 roků, zdravotních problémů a předepsaných léků přibývá. Nastal okamžik, kdy usoudila, že takovýto život nestojí za to žít. Ukončí svůj život. Jak? Velice jednoduše. Přestane užívat léky, co jí prý drží při životě. Navzdory slzám a odporu rodiny to také učinila. Následné dny se jí přitížilo. Ale k jejímu údivu se další dny najednou začala cítit lépe a postupně se úplně zotavila ze všech zdravotních potíží. Bez léku pak žila dalších 15 let a dožila se 90 let.

Čerpáno z knihy Krutá hra o tvé zdraví od Tomáše Kašpara